Община Генерал Тошево
Актуално!
Поредни два проекта за близо 1,2 млн. лв. ще изпълнява Община Генерал Тошево по Програмата за развитие на селските райони 2014-2020
Европейските средства ще бъдат инвестирани в пътната и спортната...
Много висока оценка за театралния състав „Георги Шивачев“ при НЧ „Светлина- 1941“
С Втора награда се завърна Театралният състав „Георги Шивачев“...
Съобщение „Български документи за самоличност“ към МВР
Инициатива на МВР във в връзка с Евроизбори 2019...
Седмицата на спорта в Генерал Тошево „финишира“ успешно
Между 7 и 17 май в град Генерал Тошево...
„Попитай кмета“ в кв. Пастир
Този месец инициативата „Попитай кмета” ще се проведе на...
Разяснителна кампания, Европейски избори 2019
https://www.cik.bg/bg/ep2019/campaign
От утре в кв. Пастир се възстановява водоподаването
Водоподаването в кв. Пастир ще бъде възстановено утре, 17...
След Дара и Михаела Филева зарадва с концерт младежите в Генерал Тошево
Хитовата певица Михаела Филева, която е и треньор в...
Тошевските училища изпратиха випуск 2019
За 61 млади тошевци това бе денят, когато чуват...
Съобщение до членовете на СИК
СЪОБЩЕНИЕ Уведомяваме Ви, че на 21.05.2019 г. – вторник,...

На тържествена церемония в Исторически музей – град Генерал Тошево, кметът Валентин Димитров отличи и награди деца от училищата в цялата община за високи постижения през отиваща си вече учебна година. В обръщението си към учениците, градоначалникът заяви, че всички трябва да се гордеят със своите постижения, да надграждат и никога да не забравят, къде са направили първите си стъпки. „Помнете винаги, че точно вие сте най-красивите, най-добрите и най-талантливите. Продължавайте да ни радвате с изявите си на най-високо ниво и се гордейте със себе си“, бяха част от думите на Валентин Димитров.

DSC_0080

DSC_0040

За постигнати високи резултати в областта на образованието, културата и спорта, отличени с грамота и материална награда са следните ученици:

Йоана Пламенова Пенева – 12 клас – заела първо място на областен кръг на олимпиада по БЕЛ.
Петя Григорова Григорова – 12 клас – заела второ място в националното състезание по БЕЛ „Любословие“.
Петър Йорданов Желев – 10 клас – заел първо място на областен кръг на олимпиада по география.
Аделина Красимирова Андонова – 6 клас – заела първо място на областен кръг на олимпиада по география.
Стефани Владиславова Костадинова – 5 клас – заела първо място на областен кръг на олимпиада по география.
Добромира Атанасова Кирчева – 11 клас – заела трето място на областен кръг на олимпиада по БЕЛ.
Самуил Иванов Стоянов – 11 клас – завоювал два бронзови медала на националното състезание „Млад фермер“ в модул „Растениевъдство“.
Анита Георгиева Иванова – 11 клас – заела 1-во място на практиката на националното състезание по Счетоводство, организирано от СА „Д. А. Ценов“ гр. Свищов.
Кристияна Стоянова Петрова – 11 клас – заела 1-во място на практиката на националното състезание по Счетоводство, организирано от СА „Д. А. Ценов“ гр. Свищов.
Момчил Михайлов Буюклиев – 6 клас – завоювал трето място в областен кръг по география и икономика.
Ивета Димитрова Иванова – 6 клас – с най-висок резултат в област Добрич за възрастовата си група на националното математическо състезание „Европейско кенгуру“.
Явор Георгиев Георгиев – 4 клас – с най-висок резултат в област Добрич за възрастовата си група на националното математическо състезание „Европейско кенгуру“.
Тодор Веселинов Йорданов – с индивидуален приз „Най-добър защитник“ във финален кръг от държавното първенство по хокей на трева.
Виктория Красимирова Иванова – 3 клас – за постигнато първо място за рецитация на областно ниво в конкурса „Пусть всегда будет солнце“.
Станислава Михайлова Йорданова – клуб „Фолклорни традиции” при ЦПЛР – ЦРД, носител на Диплом и бронзов медал от НДФК „Орфеево изворче“ Стара Загора 2019 г. и първо място и златен медал в направление „Музикално изкуство“ от регионалния конкурс „Моята България“, Балчик 2019 г.
Преслава Галинова – участвала и завоювала първи, втори и трети места в над 10 фолклорни фестивали и конкурси в цяла България: „Орфеево изворче“ Стара Загора – първо място; „Атлиманска огърлица“ с. Китен – първо място; ФК с. Дебрене – първо място; НК „Децата пеят, играят, рисуват“ гр. Шумен – първо място; „Фолклорен изгрев“ Варна – 2 място и т.н.
Детски дует: Преслава Галинова и Мирослава Николаева – завоювали челни призови места в над 5 национални фолклорни фестивали и конкурси, като: „Атлиманска огърлица“ – първо място; „Гурково пее и танцува“ – първо място; „Море от ритми“ Балчик – първо място; „С песните на Тодор Кожухаров“ гр. Хасково – 3 място.

И следните отборни награди:
Отбор по тенис на маса – Ели Младенова Митева; Стефани Антонова Стефанова; Никол Красимирова Костадинова.
Отбор от 11 клас за постигнато 4-то място в Европейската олимпиада по статистика (Станислава Михайлова; Виктория Петрова и Георги Костов).
Отбор от 10 клас за постигнато 8-мо място в Европейската олимпиада по статистика (Кристофър Петров; Полина Евелинова; Симона Николова; Димитрина Великова; Василка Тодорова).


Top