Община Генерал Тошево
Актуално!
Община Генерал Тошево с нов сайт
Община Генерал Тошево има разработен нов сайт, който може...
Генерал Тошево отново с дарение за кампанията „Капачки за благотворителност – МБАЛ-Добрич“
Около половин тон пластмасови капачки и пластмасови бутилки, събирани...
Община Генерал Тошево с нов сайт
Стартира новият сайт на Община Генерал Тошево. Той ще...
Пленер по живопис „Бялата лястовица“ се провежда за трета поредна година в село Красен
Между 21 и 27 юни в село Красен се...
Митрополит Йоан освети втори параклис в община Генерал Тошево
В събота, 20 юни, Варненският и Великопреславски митрополит Йоан...
Продължава предоставянето на услуги по проект „Заедно можем да продължим”
Въпреки обявената извънредна епидемична обстановка в страната, свързана с...
Предстоящо събитие
Утре, 20 юни, ще се  освети новият параклис, носещ...
Лица в трудоспособна възраст се обучават за озеленители и строители
Във връзка със  сключен  Административен договор за предоставяне на...
Предстои преброяване на населението и жилищния фонд в Република България през 2021 година
На 16 юни в Община Генерал Тошево се проведе...
Пленер по живопис
  • Ное. 5, 2019
  • Доротея
  • Коментарите са изключени за Страхотни фотографии показват града ни сега и преди години
  • Новини
  • 1586 Прегледа на публикацията

DSC_0011

На 5 ноември официално беше поставено начало на тържествените събития, свързани с празника на град Генерал Тошево – 8 ноември. Богатата програма от празничния календар започна с откриване на изложбата „Генерал Тошево през обектива: преди и сега“, която е ситуирана в НЧ „Светлина – 1941“.

DSC_0005

Експозицията беше открита от заместник-кмета на Община Генерал Тошево Георги Георгиев, който разказа пред присъстващите деца, учители и граждани интересни факти от историята на нашия град, свързани най-вече с промяната на неговия облик през годините.

DSC_0009

В една от залите на културната институция, жителите и гости на града могат да разгледат повече от 50 интересни фотографии на знакови места в Генерал Тошево в наши дни и отпреди близо 50-60 години. Вълнение предизвикват фотосите на централния площад отпреди близо половин век, сравнен със сегашното му състояние. Интересни снимки „преди и сега“ има и на ЖП гарата в града и улицата, водеща към нея – „Г. Раковски“, бившият ресторант „Ален Мак“ и хотелът, читалището, автогарата, училищата и няколко жилищни блока. Огромните дървета в централната градска част на повечето снимки от миналото са крехки фиданки, а обликът на Генерал Тошево е коренно различен от този през 50-те и 6-те години на миналия век.

DSC_0010


Top