До самодейците в община Генерал Тошево
Уважаеми самодейци,
От името на Общинска администрация Генерал Тошево и от свое име Ви поздравявам по повод 1-ви март – Ден на любителското художествено творчество!
Читалището е дом на българската култура. А тя от своя страна е жива благодарение на хора като Вас. В този магичен дом на изкуството поколения наред се предават традиции, обичаи, знания, умения, ценности и мъдрости.
В него заедно творят стари и млади, хора с най-различни професии и социален статус, но всички обединени от своята любов към творчеството и красотата, към българския фолклор и изкуството.
Вие сте изворът, благодарение на който всички ние черпим от духовните богатства на българщината! Пожелавам Ви здраве и нестихващ ентусиазъм, за да продължите да радвате малки и големи със своите изяви, като създавате красота в забързаното ежедневие чрез силата на изкуството! Нека трудът Ви бъде достойно оценен!
Честит празник!
Валентин Димитров
Кмет на община Генерал Тошево