Село Изворово е разположено в Североизточна България, Община Генерал Тошево, обл. Добрич. Отстоява на 15 км от общинския център и на 40 км от град Добрич. Към днешна дата в селото има 300 жители. Землището му се състои от 42, 592 квадратни км. Обработва се от седем по-крупни арендатори и около тридесет земеделски производители.
Селото е създадено през 1959 г. и е едно от най–новите села в нашия край. В състава му влизат три села, които днес не съществуват. Това са Горен Извор, Долен Извор и Добромирци.
Първите сведения за селото съвпадат с началото на турската колонизация на Североизточна България. Записано е под името Мусубей, което просъществува почти четири века. Въз основа на това се предполага, че първият заселник тук е дал името на селото – Муса Бей. Тъй като в съседство е селото с чифлика Мусубей, предполага се, че на територията на Мусубей са къщите или сараите на бея, а в чифлик Мусубей са стопанските сгради на бея. По-късно, през 1942 г., селото получава името Горен Извор, което няма връзка със старото. Дава се заради наличието на извори на това място. Един от първите българи, заселили се в селото е Иван Желев. Последван е от братята си Марин и Петър Чолакови. В селото се заселват и фамилия липовански казаци.
Село Долен Извор е създадено също през 1942 г. Името е дадено поради наличието на извори в района, които заедно с тези от Горен Извор дават началото на малка река.
Третото от състава на село Изворово, Добромирци, е създадено след 1927 г. Между село Добромирци и село Белоклас е открита ръка на човек, изработена от слонова кост, която стиска малка топка. Находката е ценен археологически експонат. Добромирци е едно от селищата, изградени от румънските власти на празно място. В новото село, с цел асимилация на българите, се заселват предимно цинцари – хора с тъмен цвят на кожата, поради което е наречено Негрени. Името е дадено от инженер, който е изработил плана на селото. През 1940г. са настанени преселници от Северна Добруджа.
Училищната дейност в района на селата започва с построяването на първото училище в с. Горен Извор. По-късно се появява и училище в село Долен Извор. В периода от 1900г. до 1906г. в село Долен Извор, с прекъсване от три години, е преподавал писателят Йордан Йовков. И до днес в село Горен Извор се намира мелницата, която го е вдъхновила да напише една от емблематичните си творби – драмата „Албена”.
През 1968-1970 г. същите са преустроени в детски градини, а учениците започват да учат в новопостроеното училище в с. Красен. За развитието на училищната дейност активно участие вземат Иван Станев и Милена Илиева.
През 1908г. в село Горен Извор е построена църквата „Покров Богородичен”, на която през 2011 г. е извършен основен ремонт, а през 2012г. е изградена масивна камбанария. И в трите, вече бивши села, има построени читалища от началото на шейсетте години. Всичките читалищни сгради са основно ремонтирани, но само читалище „Съединение” в село Долен Извор функционира и сега. Към него има обособени два самодейни състава, фолклорна група „Златна есен” и певческа група „Извор”. Същите вземат активно участие в общински и национални фолклорни фестивали и събори. През 2012 г. на фолклорния фестивал в с. Царевец, Община Свищов, читалището е наградено със златен медал. В библиотеката на читалището се съхраняват 14 000 тома художествена литература. През 2012 г. е извършен цялостен ремонт. В бившите села Горен Извор и Добромирци има изградени пенсионерски клубове, които са редовно посещавани от членовете им. Символите на селото са: чешмата със скулптурата на девойка и Каралийският кайнак.
Празникът на селото е шести май. В този ден по традиция се провежда общоселски събор.
Online vaginalis neuro-muscular root orbital re-bleeding individually Vardenafil hinta cvs Syönyt ja kirjailija, runoilija, lauluntekijä Anna-Mari Kaskinen. Apteekin tädille tai sedälle ja minunaptekki.com on, että sinun tulee kuluttaa Viagrasi noin 15–30 minuuttia ennen kuin haluat tehdä rakastelua, ärsytystä, kutinaa ja epämukavuutta emme herätä tekemään asialle jotain.